جمعیت هلال احمر استان خوزستان

یکشنبه 30 شهریور 1399
رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های خوزستان:

هلال احمر از جنس جامعه و متن مردم است و از جنس درد بر آمده

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی با حضور در نشست آموزشی و هم افزایی دبیران باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد:

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی با اشاره به آخرین آیه شریفه سوره مبارکه آل عمران« يا أيّها الّذين آمنوا اصْبروا وصابروا ورابطوا واتّقوا اللّه لعلّكمْ تفْلحون »به تفسیر اجمالی این آیه پرداخت و افزود :چهار کلید واژه در این آیه نهفته است ،شکیبا باشید ، همدیگر را به شکیبایی توصیه کنید ، مرزبانی کنید و خدا را در همه ی حالات در نظر بگیرید.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های خوزستان این کلیدواژه ها را مقدمات رستگاری معرفی کرد و ادامه داد: اگر به ترجمه های فارسی قرآن کریم رجوع کنید کلمه ی رابطوا را شماری از مترجمین به عنوان مرزبانی در نظر گرفته اند ،مرابط یعنی افرادی که مرز ها را نگهبانی می کنند اما برخی از مترجمان واژه ی رابطوا را به معنی ارتباط ترجمه کرده اند ، یعنی ای جامعه ی ایمانی شکیبا باشید،همدیگر را به شکیبایی توصیه کنید و با هم در ارتباط باشید.

وی توصیه به شکیبایی را درسختی ها معمول دانست و آیه را اینگونه تفسیر کرد که خداوند میفرمایند در سختی شکیبا باشید و در سختی همدیگر را به شکیبایی توصیه کنید ،یک جریان ایستادگی و مقاومت ایجاد کنید و با یکدیگر در ارتباط باشید. نه فقط در سختی ها، بلکه همیشه در ارتباط باشید.

حجت الاسلام شفیعی یکی از مولفه های اصلی شکل گیری این ارتباط را خبر عنوان کرد واظهار داشت یک خبر می تواند یک گسست اجتماعی ایجاد کند و یک خبر می تواند یک التیام ، دلبستگی و انسجام اجتماعی ایجاد کند.خبر لازم نیست گفتاری یا شنیداری باشد این خبر میتواند از طریق یک عکس ، کلیپ  ، فیلم کوتاه ویا حتی با یک کاریکاتور انتقال پیدا کند.

عضو شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر استان خوزستان تصریح کرد در سیل سال 98 مشاهده کردیم یک نوجوان عرب زبان خوزستانی باطرح یک بیت شعر ،شعاری از دل خارج ساخت که : رودخانه میخواست ما را بگریاند اما ما آن را گریاندیم. که نشان گر نقش یک خبر در شکل گیری یک انسجام و همبستگی است.

وی با تاکید بر اهمیت منبع خبر افزود:ماموریت هلال احمر ماموریت مهمی است واین که فضایی محیا شود تا با صداقت کاستی ها را منعکس کرد بسیار حائز اهمیت است. این که هلال احمر از جنس جامعه و متن مردم است و از جنس درد  بر آمده،  یک امید ایجاد می کند تا بتوانید رسالتی را ایفا کندو صدایی را،ندایی را، کمبودی را منتقل و منعکس نماید و مقدمه ای براید رفع مشکلی از مشکلات خرد یا کلان جامعه  شود.

حجت الاسلام شفیعی ادامه داد:وقتی در مورد هر خبرنگار ،روزنامه نگار و نقش آفرین موفق در فضای مجازی تحقیق کنید خواهید دید که نوعاً این جرقه از دوران جوانی زده شده است. در دوران جوانی یک شوقی بوده و کم کم نوشته و تمرین کرده و آزمون و خطا کرده  تا به رشد رسیده و امروزه تبدیل به یک عنصر تاثیر گذار شده است. ان شاءالله از این فرصت ها و از این باهم بودن ها استفاده شود

 رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های خوزستان خطاب به دبیران شهرستانی باشگاه خبرنگاران گفت:این نشست ها فرصت های بسیار خوبی است به ویژه اینکه این فرصت ها در جمعیت هلال احمر برآمده و پیش روی شما قرار گرفته است

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *